Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Spotkanie w SKT - Maharasztra

Data wydarzenia: 2020-03-05 , godz. 17:00 Kategoria: Inne
Ghaty Zachodnie, inaczej Sahjadri, to pasmo gór zrębowych na Półwyspie Indyjskim, biegnące wzdłuż wybrzeża Morza Arabskiego na krawędzi wyżyny Dekanu. Ich północna część położona jest w indyjskim stanie Maharasztra, trzecim pod względem powierzchni, drugim co do ilości ludności, pierwszym w produkcji dochodu narodowego i najważniejszym dla kultury duchowej Indii.

Podczas prelekcji przeniesiemy się na skaliste wzgórza, zwieńczone pozostałościami średniowiecznych fortów, będących świadkami opiewanych w folklorze lokalnym walk Ćhatrapatiego Śiwadźiego - założyciela imperium Marathów. Podejrzymy życie mieszkańców wsi i miasteczek. Odwiedzimy okolice znane ze starożytnych mitów indyjskich, miejsca związane z życiem wielkich świętych Maharasztry, a także świątynie, których znaczenia dla duchowości mieszkańców Indii nie da się przecenić. Naszą podróż wzdłuż gór zakończymy nad morzem, na Światowym Festiwalu Kultury Duchowej.
Dariusz "Dzida" Czerniak

Spotkanie odbędzie się w Stołecznym Klubie Tatrzańskim 5 marca o godzinie 17:00 w siedzibie PTTK, ul. Senatorska 11 w Warszawie.

Źródło informacji.
Dodano: 2020-02-28 (Cinek)