Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Frankenjura 2.0 - klubowa majówka

2024-04-17
Autor: Cinek
Za oknem Wiosna kłóci się z Latem „teraz ja!”, a trzecia Zima korzysta. Za tydzień i tak rozejdzie się po kościach, będzie idealnie! Będzie Maj i będzie majówka! Będzie wygodniej, taniej, będzie lepiej - 2.0.

We współpracy z „DAV Section Lauf” przygotowałem dla Was miejsce noclegowe, w którym wiosenna przeplatanka pogodowa zostaje „za drzwiami” - Laufer Hutte.

1

Nocleg w bawarskim schronisku na obrzeżach miasteczka Betzenstein, w sercu Frankenjury

Klubowy wyjazd zaplanowany jest w terminie:
  • od poniedziałku 29 kwietnia,
  • do piątku 3 maja (do po śniadaniu).
Zaczynamy z lekkim poślizgiem, mimo iż pogoda jest zamówiona, bo z dostawą bywa różnie. Mamy dużo miejsc 18, a jak się uprzeć to nawet 28 (szczegóły poniżej).


Szczegóły

  • Termin: 29.04.2024 - 03.05.2024 (4 noce, po śniadaniu 3-ciego opuszczamy chatkę).
  • Koszt chatki: 900 zł za dzień (stała kwota niezależnie od ilości osób, im nas więcej, tym taniej). Więcej o chacie na stronie DAV.
  • Nocleg: w cenie podusia, łóżko w pokoju zbiorowym (standard stare Moko ++) dla pierwszych 18 osób, pozostałe na materacach (na zdjęciach wyglądają super wygodnie).
  • Jak nie wspinanie to: super fajna jadalnia, ogród, grill do zrobienia.
  • Koszt osobowy: maksymalnie 450 zł za całość (nadwyżka zostanie zwrócona po wyjeździe) płatne na klubowe konto.
     
Dane do przelewu:
Klub Wysokogórski Warszawa
Numer konta: 93 1090 1694 0000 0001 1506 5805
Tytułem: imię i nazwisko — majówka
 

Wspinanie

W zeszłym roku zrobiliśmy szeroki i głęboki rekonesans w okolicy. Przez kilka dni wspinaliśmy się intensywnie. Znamy miejscówki, mamy przewodniki (w klubowej biblioteczce). Na wspinamy się!

Patenty na przelotne mżawki też mamy!

2
 

Chce jechać, co dalej? 

Wyjazd realizujemy, jest już 10 osób! Będzie tylko taniej, nie więcej niż 450 zł za osobę. Zapisy w formularzu poniżej.

Formularz zapisów

 

Czemu bez weekendów? 

Po co stać w korkach ze wszystkimi? To jedno, dwa: obecna sytuacja baryczna nad Europą kształtuje się tak, że warun zacznie się około 27/28 kwietnia (dzięki Klimas za wykład o pogodzie, super treściwy i przydatny!). Zachowajmy zatem „taktyczny” dystans na wypadek, jakby słońce zawitało wcześniej. Ja z radością rozpatrzę wspin z kszonowaniem już od niedzieli 28 kwietnia (np. tutaj). Jest tam fajna skałka, na której rozpoczęliśmy wspinanie w zeszłym roku — idealna na rozgrzewkę!

Weekend 3-4 maja chatka niestety już jest zajęta, ale to nie wyklucza nocki czy dwóch… kszonowania! Lub biwaku na polu namiotowym — byliśmy tam w zeszłym roku. Tu krótka relacja sprzed roku...

Czekam na Was,
Piotrek „Pioter” Barankiewicz