Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Puchar Świata i lodowe Mistrzostwa Świata w Edmonton

2024-02-23
Autor: Cinek
W poprzedni weekend (tj. 16-18 lutego) w Edmonton (Kanada) odbyły się zawody rangi pucharu świata, które jednocześnie były mistrzostwami świata we wspinaczce lodowej. Zawody w Edmonton były zarazem ostatnimi zawodami wspinaczki lodowej UIAA w sezonie 2023-2024.

Wśród polskich zawodników, jedynym przedstawicielem naszego Klubu był Jędrzej Jabłoński. W konkurencji prowadzenie zajął miejsce 19, najwyższe wśród męskiej części reprezentantów Polski. JJ na obu drogach w kwalifikacjach wykorzystał czas na maksa i nie odpadł po drodze. W końcowej kwalifikacji Pucharu Świata Jędrzej zajął miejsce 32, które również było najwyższym miejscem z męskiej części reprezentantów Polski.

W minionym sezonie startowała największa liczba naszych klubowiczów z dotychczasowych startów w zawodach wspinaczki lodowej UIAA. Dla części był to pierwszy sezon, dla innych któryś z kolei. Niemniej gratulujemy zaangażowania w starty (niejednokrotnie daleko od kraju) oraz za wysiłek podczas treningu. Liczymy, że w następnym sezonie, chętnych będzie jeszcze więcej oraz trzymamy kciuki za jak najwyższe miejsca na zawodach.

Na koniec chcielibyśmy gorąco podziękować reszcie reprezentantów Polski, za wsparcie, doping i współzawodnictwo w koleżeńskiej atmosferze. Do zobaczenia za rok...


Zdjęcie: Slobodan Mišković / UIAA