Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biblioteka

Zapraszamy klubowiczów do korzystania z zasobów klubowej biblioteki. Przed skorzystaniem należy zapoznać się z poniższym regulaminem.
 

Regulamin klubowej biblioteki

Zasady ogólne:

 1. Listy zasobów klubowej biblioteki dostępne są tutaj: książki / czasopisma.
 2. Z klubowej biblioteki mogą korzystać wyłącznie członkowie Klubu Wysokogórskiego Warszawa.
 3. Możliwość wypożyczenia książek z biblioteki możliwa jest tylko dla członków klubu z opłaconymi aktualnymi składkami.
 4. Korzystanie z czasopism i wybranych książek może odbywać się tylko w siedzibie klubu tzn. nie można wypożyczyć ich na zewnątrz. Informacje które wybrane pozycje są objęte takim obostrzeniem znajdziecie na liście książek.
 5. Wybrane pozycje książek są wyłączone z możliwości korzystania. Dotyczy to przede wszystkim pozycji w złym stanie. Informacje które książki są objęte takim obostrzeniem znajdziecie na liście książek.

Zasady wypożyczeń:

 1. Korzystać z zasobów biblioteki można w siedzibie klubu w godzinach działania sekretariatu.
 2. Wypożyczanie i zwroty można dokonywać w siedzibie klubu w godzinach działania sekretariatu.
 3. Wypożyczający musi posiadać przy sobie legitymację klubową z opłaconą aktualną składką.
 4. Klubowicz musi wpisać się na Listę wypożyczeń i wypełnić obowiązkowe pola takie jak: imię i nazwisko, dane kontaktowe, tytuł książki, termin wypożyczenia i zwrotu, podpis.
 5. Wypożyczać można nie więcej niż 3 pozycje na raz i nie dłużej niż na 1 miesiąc. Nie wypożycza się jednej osobie takich samych tytułów.
 6. Klubowicz akceptuję regulamin klubowej biblioteki i zobowiązuje się do oddania wypożyczonych pozycji w zadeklarowanym terminie i w niepogorszonym stanie.
 7. W wyjątkowych okolicznościach można przedłużyć jednokrotnie okres wypożyczenia. W tym celu należy poinformować sekretariat klubu poprzez tego e-maila: [email protected]

Zasady dodatkowe:

 1. Klubowicz w pełni odpowiada za wypożyczone i przeglądane egzemplarze.
 2. W przypadku uszkodzenia książki lub jej zgubienia należy odkupić daną pozycję.
 3. W przypadku nieoddania wypożyczonej książki w wyznaczonym terminie, na klubowicza mogą być nałożone kary umowne. O jej wysokości decyduje Zarząd Klubu.
 4. Zarząd Klubu ma prawo nałożyć obostrzenia lub nawet zakaz korzystania z biblioteki na klubowicza w przypadku kiedy w przeszłości były problemy z jego wypożyczeniami.
 5. W przypadku sytuacji nieprzewidzianych w niniejszym regulaminie, wszelkie dodatkowe decyzje podejmuje Zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa.