Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Antek Rygiel Wicemistrzem Polski w prowadzeniu

2019-08-10
Autor: Cinek
28 lipca w Tarnowie odbyły się najważniejsze w tym roku zawody młodzików i juniorów - Mistrzostwa Polski we wszystkich trzech konkurencjach wspinaczkowych. Nasz najlepszy młodzik - Antek Rygiel został Wicemistrzem Polski w prowadzeniu! To najważniejsza konkurencja we wspinaczce. W konkurencji na czas i w boulderingu Antkowi też całkiem dobrze poszło - zajął dwa 8 miejsca. W czasówkach wszedł do finału z czwartym czasem, a w boulderingu otarł się o finał.

Antek jest teraz w doskonałej i dynamicznie rosnącej formie. Było to widać już na obozie. W skałach znakomicie mu szło, a po powrocie Antek nie spoczął na laurach, tylko ostro wziął się za trening. Termin zawodów został nieco niefortunnie wybrany, gdyż właściwie połowę wakacji trzeba było poświęcić na trenowanie, żeby dobrze przygotować się do zawodów. Opłaciło się. Wielki postęp jaki zrobił Antek dzięki systematycznym treningom przez cały rok, i wielkiej pracy również w wakacje zaprocentował i Antek jest teraz bardzo silny, wytrzymały i szybki.

Największy sukces jest jednak taki, że Antek zaczął podchodzić do startów w zawodach znacznie spokojniej, panując nad emocjami i z wiarą w zwycięstwo. Jest bardzo zmotywowany i konsekwentnie realizuje plan treningowy. Świetnie się pracuje z takim zawodnikiem. Celem treningu, nie jest już dla niego porównywanie się z innymi i „robienie cyfry”, tylko to, żeby wspinać się coraz lepiej, mieć z tego radość i przez to być coraz lepszym wspinaczem.
 
Małgorzata Kusztelak
 
MOV_0084_000204
MOV_0084_000220
DSC_0091

Dyskusja o tym artykule liczy 4 posty. Zobacz ją na forum.