Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

"Akcja zima 2020" w KW Warszawa

2019-10-11
Autor: Cinek
Drodzy klubowicze, na zimę 2020 przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji. Jak było zapowiadane wcześniej, zamiast jednego wielkiego obozu klubowego planujemy cztery mniejsze, w różnych miejscach i w różnym czasie, zgodnie z poniższym opisem.
 
 1. Szkolenia ze wspinaczki w lodzie w najbliższym z wielkich rejonów lodowych Europy czyli w Maltatal w Austrii. Proponujemy dwa 4 dniowe szkolenia (oba po dwie 4 osobowe grupy, łącznie 16 osób), po których będziecie posiadali umiejętności potrzebne do samodzielnego pokonywania wielowyciągowych dróg lodowych o średnich trudnościach.

  Zakwaterowanie w 4 osobowych apartamentach w gasthausie prowadzonym przez lokalnego wspinacza lodowego. Możliwość wypożyczenia sprzętu do wspinaczki lodowej (raki, dziabki, śruby lodowe). Zachęcamy do przedłużenia pobytu i korzystając z nabytych umiejętności, samodzielne powspinanie się po okolicznych lodospadach

  Dostępne terminy: 11-14 stycznia i 16-19 stycznia.
   
 2. Obóz w Dolinie Pięciu Stawów Spiskich (Chata Teryego) w terminie 25.01-02.02.2020. Mamy zarezerwowane 20 miejsc, zarówno dla osób szkolących się jak i wspinaczy samodzielnych. Przewidujemy szkolenia zarówno z turystyki wysokogórskiej jak i ze wspinaczki zimowej dla początkujących i średnio zaawansowanych.

  Chata Teryego to jedno z najwyżej położonych schronisk tatrzańskich. Przy złych warunkach wyzwaniem może być już samo dotarcie do schroniska. W otoczeniu doliny znajduje się pięć szczytów wchodzących w skład Wielkiej Korony Tatr w tym trzy z czterech przekraczających wysokość 2600 m.
   
 3. Obóz w Dolinie Kieżmarskiej w terminie 15-23.02.2020. Mamy zarezerwowane 15 miejsc zarówno dla osób szkolących się jak i wspinaczy samodzielnych. Przewidujemy szkolenia ze wspinaczki zimowej dla początkujących i średnio zaawansowanych.

  Schronisko przy Zielonym Stawie położone jest w cieniu najwyższej skalnej ściany Tatr – 900 metrowej ściany Północnej Małego Kieżmarskiego Szczytu. Okolica oferuje też sporo mniej poważnych wspinaczek, w tym na bardziej nasłonecznionych ścianach.
   
 4. Obóz w Dolinie Mięguszowieckiej w terminie 01-08.03.2020. Mamy zarezerwowane 40 miejsc zarówno dla osób szkolących się jak i wspinaczy samodzielnych. Przewidujemy szkolenia zarówno z turystyki wysokogórskiej jak i ze wspinaczki zimowej dla początkujących i średnio zaawansowanych.

  Schronisko przy Popradzkim Stawie jest duże i łatwo dostępne. Okolica obfituje w szczególnie wiele zimowych dróg wspinaczkowych nadających się dla mniej doświadczonych wspinaczy. Dolina jest też znakomitym terenem do uprawiania skitouringu.
   
 5. Przewidujemy również zorganizowanie kilku 4 dniowych szkoleń z narciarskiej turystyki wysokogórskiej z bazą w Zubercu w Tatrach Zachodnich. Szkolenia będą prowadzone wspólnie przez instruktorów alpinizmu KW Warszawa oraz instruktorów narciarstwa PZN. Przewidywane terminy to luty i marzec.

  Zuberec to łatwo dostępna samochodem miejscowość w bardzo wysokogórskim otoczeniu szczytów w wielu przypadkach bardziej przypominających Tatry Wysokie (Banikov, Rohacze). Jest tam też stacja narciarska z wyciągami pokonującymi deniwelację do 500 m.

Szczegółowe informacje o każdym wydarzeniu będą zamieszczane z odpowiednim wyprzedzeniem. Zainteresowanych prosimy o śledzenie naszych klubowych mediów.
 
IMG_3608
IMG_3564