Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Young Power - nasi juniorzy w natarciu na PP

2018-03-03
Autor: Cinek
W poprzedni weekend w Tarnowskich Górach odbyła się pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Polski w prowadzeniu. Nasi juniorzy młodsi zaprezentowali się fantastycznie, obstawiając prawie wszystkie najwyższe lokaty. O włos ze zwycięstwem minął się Piotrek Oleszczuk - o rozstrzygnięciu zadecydował czas spędzony na drodze. Zaraz za Piotrkiem uplasował się Kostek, a na czwartym miejscu wylądował Bartek Winiarek. Kilku przechwytów zabrakło, aby nasi juniorzy stanowili połowę uczestników finałów - Grzesiek Swęd tym razem ciut pod kreską (dziesiąte miejsce). Ciekawie było również w kategorii juniorów, gdzie trzecie miejsce zajął Maciek Fronczak, a dziewiąte Bartek Biskupski. Ciekawostką jest fakt, że w kategorii juniorów młodszych silniejsza konkurencja (jeśli mierzyć ją ilością startujących) odbywa się po damskiej stronie rywalizacji. W tej części zawodów reprezentowała nas Wera Kopciuch, która po niezłym starcie na pierwszej drodze i ciut słabszym na drodze drugiej, kończy zawody na piętnastym miejscu.
 
podium1 podium2

Piotrek, Kostek, Bartek Winiarek i Maciek trenują na co dzień pod okiem Janka Sokołowskiego. Nad postępami Wery i Bartka Biskupskiego pracuje natomiast Gosia Kusztelak.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom! No i trzymamy mocno kciuki za świetne wyniki w dalszej części Pucharu. Nasi zawodnicy powalczą jeszcze dwukrotnie o punkty w prowadzeniu: w maju odbędą się Mistrzostwa Polski w Sosnowcu, a na początku kwietnia odbędzie się ostatnia edycja Pucharu Polski we Wrocławiu.
 
* Zdjęcia z podium są autorstwa Janka Sokołowskiego/Cw Murall a 3 pozostałe są autorstwa J.a sugar/CW Klif.