Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyjście z PZA - podsumowanie wyników referendum

2019-01-21
Autor: siekiera
Drodzy Klubowicze

Nasze referendum dobiegło końca i w ten sposób uzyskaliśmy od Was wytyczne co do dalszych losów naszego klubu. W imieniu zarządu chcę podziękować Wam za poparcie naszej niełatwej do przyjęcia idei opuszczenia struktur sportu i pójścia własną drogą. Ponad połowa głosujących opowiedziała się za takim scenariuszem (164 głosy - 51,74% głosujących) przy 106 głosach (33.44%) przeciwnych. 47 osób (14,83%) pozostawiło decyzję uznaniu zarządu - tak więc można powiedzieć, że 2/3 głosujących bezpośrednio lub pośrednio poparło opuszczenie PZA. Jest to więc wynik jednoznaczny.

Dziękujemy Wam wszystkim za trud udziału w dyskusji i referendum. Zagłosowało w sumie 317 osób, co stanowi 26,5 % ogólnej liczby członków, ale 36.35% spośród mających opłacone składki. Można więc powiedzieć, że 1/3 członków klubu wyraziła swoje zdanie. Jest to i dużo - i mało. Ci z Was, którzy głosu nie zabrali, oddali tę decyzję w ręce pozostałych klubowiczów.

To co mamy do zrobienia w tej chwili to wytyczenie "mapy drogowej" do formalnego wyjścia, w której pierwszym punktem będzie zatwierdzenie decyzji referendalnej przez Walne Zebranie. Zwołujemy je na sobotę, 16 lutego, godz. 16:30. Mamy nadzieję, że WZ uzna wynik referendum i będziemy mogli bez przeszkód zająć się wdrażaniem kolejnych kroków. (Oficjalną informację o Walnym Zebraniu członków klubu wraz z agendą roześlemy do Was w najbliższym czasie).

Ufamy, że wkraczamy właśnie na drogę budowy własnej, niezależnej górskiej organizacji. Liczymy jednak na Waszą pomoc, na Waszą aktywność i pracę, bo siłami samego zarządu na pewno tego nie dokonamy. Dziękujemy Wam raz jeszcze za poparcie i liczymy, że przełoży się ono na działanie w momencie gdy przyjdzie czas aby wziąć się do pracy.

Z górskim pozdrowieniem
Zbigniew Skierski
Dyskusja o tym artykule liczy już 9 postów. Zobacz ją na forum.