Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wstępne zapisy na obóz letni w Dolinie Kieżmarskiej

2019-06-26
Autor: Cinek
W tym roku, oprócz tradycyjnego letniego obozu w Alpach, KW Warszawa organizuje tygodniowy obóz w Dolinie Kieżmarskiej. Chcielibyśmy aby ten obóz miał głównie charakter szkoleniowy. Rozdziału miejsc dokonamy na podstawie poniższego sondażu, który chcielibyśmy zamknąć do 12 lipca. Wtedy też przedstawimy kalkulację kosztów szkoleń.

Część miejsc jest przewidziana dla wspinaczy samodzielnych. Następnym krokiem będą wiążące zapisy połączone z wpłatą za obóz (w sierpniu musimy zrobić przelew do schroniska). Koszt pobytu (noclegi ze śniadaniami) to ok. 450-500 zł za osobę. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. Noclegi wszyscy mamy w chatce obok schroniska (trochę niższy standard).

Przy podziale na grupy szkoleniowe, oprócz odbytych kursów będziemy brali pod uwagę wykazy przejść więc osoby zainteresowane prosimy o uzupełnienie tychże w swoim profilu na naszej stronie (instrukcja).

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie tabelki do 12 lipca (trzeba być zalogowanym na swoim koncie klubowym).

Ze względu na bardzo dużą ilość materiału i ograniczone możliwości percepcji większości kursantów, tradycyjny kurs tatrzański postanowiliśmy podzielić na dwie, tygodniowe części:
 
  • część I - wprowadzenie do wspinaczki górskiej - wymagane kwalifikacje uzyskane na kursie wspinaczki skalnej (pełny skałkowy), uczymy się tych elementów, którymi wspinaczka górska różni się od skałkowej,
  • część II - wspinanie po drogach dłuższych (5-10 wyciągów) i trudniejszych (okolice V) - wymagane kwalifikacje z części pierwszej,
  • dodatkowo, chcemy poszerzyć ofertę o część trzecią - dla zaawansowanych - drogi długie i/lub trudne (VI i więcej) również o skomplikowanej asekuracji - wymagana umiejętność sprawnego (czyli szybko i bez uszczerbku na bezpieczeństwie) pokonywania dróg co najmniej V.

Żeby wyjaśnić wątpliwości, które pojawiały się podczas poprzednich obozów, chcemy dodać, że nie należy mylić szkolenia z usługą przewodnicką. Instruktor z zasady nie prowadzi, a jedynie towarzyszy kursantom. Prowadzenie może przejąć w sytuacji zagrożenia np. nagłym załamaniem pogody lub innych niebezpiecznych zdarzeń.
 
Źródło zdjęcia (CC-BY). Zdjęcie zostało przycięte.
Dyskusja o tym artykule liczy już 5 postów. Zobacz ją na forum.