Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wołanie w górach - spotkanie

Data wydarzenia: 2019-04-11 , godz. 19:00 Do: 2019-04-11 , godz. 21:00 Kategoria: Inne
Michał Jagiełło zmarł nagle 1 lutego 2016 roku. Nie skończył pracy nad uzupełnieniami (jego notatki zatrzymują się na wydarzeniach z 2015 roku). Próby domknięcia tej opowieści o działaniach TOPR podjęła się córka autora – Dominika Jagiełło, przy wsparciu Adama Maraska, który z kroniki wypadków wybrał kilkanaście nowych opisów wypraw z lat 2016–2017, i Krzysztofa Wojnarowskiego, który czuwał nad poprawnością językową i merytoryczną oraz jest autorem zdjęcia okładkowego. Niniejsze wydanie książki ukazuje się w 40. rocznicę pierwszego wydania oraz w 110. rocznicę powołania TOPR.

„Wołanie w górach” to książka wielowymiarowa. Jest nie tylko zapisem najciekawszych i najtrudniejszych wypraw ratunkowych, począwszy od roku 1909, ale ukazuje także mistycyzm gór; rozważania filozoficzne autora przeplatane są osobistymi wątkami. 


W spotkaniu wezmą udział:

Dominika Jagiełło – córka Michała Jagiełły, która przybliży czytelnikom autora od strony prywatnej, nieznanej szerszemu gronu.

Adam Marasek – ratownik TOPR od 1974 r., uczestnik blisko 500 akcji ratowniczych, redaktor Kroniki TOPR, wieloletni przyjaciel autora, który opowie o procesie wybierania opisów konkretnych akcji ratunkowych umieszczonych w książce, o tym jaki niosą przekaz.

Krzysztof Wojnarowski – fotografik, przyjaciel autora, który opowie jak książka ewoluowała przez 40 lat, a przede wszystkim jakie ukryte wymiary obecnie zawiera. Specjalizuje się w zimowych trasach graniowych z biwakami, podczas których powstało wiele jego prac, prezentowanych później na wystawach w kraju i za granicą.  

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia w sali 315 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej o godzinie 19:00. Wejście jest bezpłatne.

Jest to kolejne spotkanie organizowane wspólnie przez Wydawnictwo Iskry, SSPW - Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej i KW Warszawa.
 
wołaniewgórachduże
Dodano: 2019-03-29 (Cinek)

Dyskusja o tym artykule liczy 2 posty. Zobacz ją na forum.