Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Uchwała Walnego Zebrania KWW w sprawie Planu Ochrony TPN

2015-12-14
Autor: paszcz
logo_KWW_wieksze                    tpn_logo_d


Uchwała Walnego Zebrania Klubu Wysokogórskiego Warszawa z dnia 10 grudnia 2015
w przedmiocie Projektu Planu Ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego ogłoszonego w dniu 26 listopada 2015 roku.


W związku z projektem Planu Ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego ogłoszonym przez Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego w dniu 26 listopada 2015 roku oraz w związku z przyjęciem w tym projekcie takiej interpretacji przepisów art. 15 ust. 1, pkt. 15 i 17 ustawy o ochronie przyrody, zgodnie z którą, między innymi, tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego udostępniane są dla celów turystycznych i sportowych na podstawie decyzji i zarządzeń Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, Walne Zebranie Klubu Wysokogórskiego Warszawa uchwala co następuje:
 
  1. Apelujemy do Ministra Środowiska oraz do Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby wszelkie przyszłe decyzje i zarządzenia dotyczące udostępniania dla celów turystycznych i sportowych obszaru Tatrzańskiego Parku Narodowego podejmowane były przy udziale czynników społecznych reprezentujących turystów, taterników i narciarzy wysokogórskich (takich jak Klub Wysokogórski Warszawa), tak aby wspomniane decyzje i zarządzenia stanowiły dobry kompromis pomiędzy potrzebą ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego i korzystaniem z jego zasobów przez taterników, narciarzy wysokogórskich i turystów.
     
  2. Apelujemy do Ministra Środowiska i Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego o rozpoczęcie dyskusji nad kwestią udostępniania dla celów taternickich obszaru Tatr Zachodnich.
     
  3. Zobowiązujemy zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa, żeby w przyszłości zdecydowanie i stanowczo, reprezentował stanowisko członków Klubu Wysokogórskiego Warszawa w kwestii zachowania i rozszerzenia możliwości sportowego wykorzystywania obszarów Tatrzańskiego Parku Narodowego, w zgodzie z zasadami ochrony przyrody tatrzańskiej oraz poszanowaniem prawa taterników, turystów i narciarzy wysokogórskich do korzystania z obszarów Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dyskusja o tym artykule liczy dopiero 1 post. Zobacz ją na forum.