Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Trwa klubowy kurs instruktorski

2019-12-04
Autor: Cinek
W ubiegłym miesiącu rozpoczął się klubowy kurs instruktorski dla instruktorów alpinizmu KWW, na który zostali zaproszeni najlepsi i najbardziej doświadczeni klubowi wspinacze. Wysokie wymagania wstępne (m.in.: co najmniej 7 lat udokumentowanej działalności górskiej oraz bogaty wykaz przejść) spełniło 14 kandydatów. W tym bez żadnej przesady elitarnym gronie znaleźli się znani większości klubowiczów koledzy, między innymi Tomek Klimczak, Maciek Kubera, Robert Nejman, Maciek Ostrowski, Jacek Fluder czy Piotrek Włodarczyk, a nawet nasz prezes – Zbyszek Skierski. Kurs zakończy się w styczniu, choć szkolenie obejmujące zajęcia unifikacyjne będzie postępowało nadal. Pierwsi Instruktorzy KWW będą już prowadzić szkolenia na najbliższych obozach klubowych organizowanych tej zimy.

Jest to pierwszy z serii klubowych kursów instruktorskich. W przyszłym roku przewidujemy kursy skałkowe i ski-turowe, ruszy także program dla instruktorów turystyki wysokogórskiej. W niedalekiej przyszłości na klubowej stronie zamieścimy szczegółowe zasady przyznawania poszczególnych stopni, wymagania i terminy kursów. Prosimy o cierpliwość w tej sprawie – regulaminy i zasady muszą być drobiazgowo dopracowane, chcemy bowiem, aby nasza klubowa kadra reprezentowała jak najwyższy poziom dydaktycznej jakości i profesjonalnej kompetencji.

Przypominamy, że instruktor klubowy uprawniony będzie wyłącznie do szkolenia podczas imprez klubowych. Tytuł nie będzie uprawniał do prowadzenia działalności poza klubem.

Z taternickim pozdrowieniem

Zarząd KWW