Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Stanowisko KW Warszawa w sprawie bezpieczeństwa

2016-01-13
Autor: Zarząd

Koleżanki i Koledzy!

W związku z tym, że po fali tragicznych wypadków, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w Tatrach, podniosły się głosy o potrzebie zamknięcia zimą dostępu do gór dla turystów, Klub Wysokogórski Warszawa pragnie oświadczyć, że uważa taki pomysł za niedobry, szkodliwy i nierozwiązujący faktycznego problemu.

Jedyną drogą do podniesienia poziomu bezpieczeństwa turystów w górach jest edukacja i informacja. Poprzez edukację rozumiemy prowadzenie działalności uświadamiającej turystom zagrożenia górskie oraz propagowanie i prowadzenie działalności szkoleniowej. Przez informację rozumiemy rozwijanie systemów informacji o pogodzie i warunkach górskich.

My sami w reakcji na tragiczne wiadomości z Tatr, w dniach 11 i 12 stycznia 2016 przeprowadziliśmy nieodpłatnie wykłady dotyczące bezpieczeństwa w zimowej turystyce górskiej, w których łącznie wzięło udział prawie 300 osób. W ramach misji KWW będziemy kontynuowali działania, których najważniejszym celem jest edukacja turystów górskich.

Klub Wysokogórski Warszawa jak zawsze sprzeciwia się pomysłom administracyjnego ograniczania dostępu do gór. Nasze góry są naszą wspólną własnością i dobrem, zatem powinniśmy mieć prawo korzystać z nich w jak najbardziej nieskrępowany sposób. Podstawowym warunkiem takiego korzystania jest jednak, i zawsze będzie, odpowiedni poziom umiejętności i wiedzy.


Z taternickim pozdrowieniem,
Zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa 

logo_KWW_srednie

 

Dyskusja o tym artykule liczy dopiero 1 post. Zobacz ją na forum.