Początek
Profesjonalny panel wspinaczkowy może wzbudzić we wspinaczu zazdrość. Wracając z pierwszych zawodów sezonu lodowego w Żylinie, narodził się pomysł zbudowania czegoś na własnym podwórku. Po co zazdrościć sąsiadom z Czech, skoro można mieć własną ściankę.
Na szczęście ekipa wracająca do Warszawy autem okazała się być idealnym zespołem do realizacji takiego zadania.
- Bartek, mózg projektu i człowiek, dla którego niemożliwe nie istnieje.
- Grzesiek, prawa ręka, która nie boi się najcięższej pracy, a wiszenie przez tydzień na linach nie jest problemem.
- Jasiek, lewa ręka, który potrafi ułożyć na poczekaniu drogę wspinaczkową idealnie wyważoną i dostarczającą mnóstwa frajdy ze wspinania.
Jak wszystkim wiadomo, w drytoolingu najważniejsza jest psycha i silne łapy.
Komitet szalunków stołecznych, jak się samozwańczo nazwali, dostarczył wszystkich potrzebnych do organizacji drytoolu organów.
Kilka szybkich telefonów po znajomych i mamy to. Do współpracy udało się namówić zespół
Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Karolina Skinder, czyli najlepsza kierowniczka pod słońcem oraz
Marek Fliśnik, nasz wieloletni klubowicz i opiekun wspinaczki na CSRze, dali nam zielone światło do realizacji projektu.
Na potrzeby przeniesienia formuły panelu do wspinania drytoolowego z liną zaadoptowaliśmy część ścianki zewnętrznej CSRu gdzie wcześniej znajdowały się klasyczne czasówki.
Zarząd KW Warszawa wygospodarował budżet na realizację projektu, Klubowicze skrzyknęli się do pracy i po dwóch miesiącach udało się dowieźć nasz pomysł.
Fot. autorstwa Michała Jędrzejewskiego.
Zawody
Mając już panel, na którym możemy trenować przed sezonem zawodniczym, może warto by tak…
… zorganizować własne zawody!
Nie myśleliśmy długo i po raz kolejny rozdzwoniły się telefony. Routsetterzy, sędziowie i asekuranci, zaproszenia, partnerzy i sponsorzy, obsługa mediów i zaplecze gastronomiczne. To wszystko udało nam się spiąć w rekordowym czasie, bo już 13 kwietnia, półtora miesiąca po zakończeniu ostatnich prac montażowych pierwsi zawodnicy ostrzyli swoje dziabki przed startem.
Naszym celem było zorganizowanie imprezy dedykowanej osobom, które nie miały styczności ze światem zawodów. Możliwość spróbowania swoich sił w formule jak najbardziej zbliżonej do
zawodów UIAA dostał każdy. I każdy uczestnik tę okazję wykorzystał w 120. procentach!
Dwudziestu dwóch zawodników rywalizowało najpierw na
czterech drogach eliminacyjnych (w kategorii damskiej i męskiej), oraz jednej drodze finałowej (z oddzielnymi startami finału dla kategorii męskiej i żeńskiej).
Finaliści po ciężkiej walce osiągnęli następujące rezultaty:
Kategoria kobieca:
- Klaudia Karwize (KW Warszawa),
- Katarzyna Morris (Scottish Drytooling Club),
- Agnieszka Siwek (KW Warszawa).
Kategoria męska:
- Maksymilian Parys (KW Sakwa),
- Paweł „Dr Know” Olendzki (ŚKA / KW Warszawa),
- Tomasz „Klimas” Klimczak (KW Warszawa),
- Mikołaj Klimas (KW Warszawa),
- Michał Zygma (KW Bielsko-Biała),
- Jan Szypulski (KW Warszawa).
O naszych 1. Manewrach Panelowych można usłyszeć i również zobaczyć w mediach:
Przepiękne galerie zdjęć:
Fot. autorstwa Martyny Lubczyk.
Przyszłość
Ścianka stanie się dostępna dla wszystkich klubowiczów
KW Warszawa w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym. To idealne miejsce do treningu przed zawodami drytoolowymi, projektami wspinaczkowymi jak i wyjazdami na zimowe wspinanie w górach.
Formuła zawodów również powraca w kolejnej, 2. odsłonie Manewrów Panelowych. Data następnej imprezy to
12 października 2024 r. Jeszcze więcej zawodników, mocniejszych dróg i emocji podczas finałów!
W sezonie letnim służy ona do treningu dla naszych kadrowiczów oraz organizacji warsztatów intro, gdzie wprowadzamy w świat dziabek kolejnych adeptów i adeptki.
Już dzisiaj możecie pomóc nam w rozwijaniu projektu!
Założyliśmy
profil na serwisie Patronite, gdzie niewielką wpłatą możecie wesprzeć takie cele jak zakup profesjonalnego sprzętu ekiperskiego, rozbudowę obiektu o kolejne paczki i struktury oraz zakup kolejnych dedykowanych dziabkom chwytów wspinaczkowych.
Jeżeli chcielibyście w dowolny inny sposób stać się częścią naszego projektu, odzywajcie się śmiało do koordynatora projektu: mailowo -
[email protected] lub poprzez klubowy profil
Facebook /
Instagram.
Projekt ścianki drytoolowej na CSRze nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowało się w niego tak wielu wspaniałych ludzi! Serdecznie podziękować chcemy:
Ekipie budującą ścianę:
Marcin Dubiel, Krzysiek Bocheński, Kacper Sosnowski, Piotr Barankiewicz, Jan Szypulski, Piotr Czaplicki, Michał Straszewicz, Grzesiek Rutkowski, Tomek Klimczak, Robert Nejman, Wojtek Hellwing, Magda Rukszan, Michał Kazaczok, Paweł Włoch, Michał Kruszewski, Mikołaj Klimas, Maciej Ziółkowski, Michał Kołakowski oraz Klaudia Karwize.
Ekipie organizującej zawody:
Willis Morris, Olga Kosek, Aleksander Huszczo, Iza Kopeć, Michał Jastrzębski, Ewa Wieczorek-Jastrzębska, Wojtek Hellwing, Daniel Kokoszka, Kacper Sosnowski, Jan Mondzelewski, Przemek Grudziński, Aneta Markowska, Michał Jędrzejewski Photographer, Natalia Szypulska, Piotr Błaździewicz oraz Marcin Wardziński.
Sponsorom i partnerom 1. Manewrów Panelowych:
8a.pl; smartstones.pro; Kuźnia Szpeju; Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki; CSR WUM; LaVittoria Bistro; Michał Barankiewicz DronPartner; Bojny.pl; Kadra Narodowa we Wspinaczce Lodowej oraz Fotoforma.
Partnerom naszego projektu:
Fot. autorstwa Piotra Błaździewicza.
Zdjęcie główne autorstwa Willisa Morrisa.