Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Puchar Polski Juniorów

2021-03-12
Autor: Cinek

Nasi klubowicze zdobywają dwa złote medale w Pucharze Polski Juniorów. Gratulujemy Marii i Marcelowi.

Masza Lipkowicz  na najwyższym stopniu podium
Masza Lipkowicz na najwyższym stopniu podium
Marcel Cholewa na najwyższym stopniu podium
Marcel Cholewa na najwyższym stopniu podium


Poniżej kilkanaście słów od Gosi Kusztelak:

W minioną sobotę - 6 marca w Pucharach Polski Juniorów na warszawskim Murallu nasi zawodnicy rozgromili konkurentów zdobywając dwa złote medale: Maria Lipkowicz w grupie Juniorek, a Marcel Cholewa w grupie młodzików. Widowisko było niesamowite! Skoki, nabiegi, skradanie się po paczkach, ogromne przewieszenia, czujne połogi... We wszystkim trzeba być dobrym. Marcel i Masza zrobili wszystkie bouldery! Nikomu z przeciwników nie udało się to! Masza zakwalifikowała się dzięki temu do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które będą już w maju. Marcel jest jeszcze za młody na te zawody, ale zwycięstwo grupy Młodzików w takim stylu świadczy o wielkiej formie naszego najlepszego zawodnika.

Masza Lipkowicz w finale na boulderze J3
Masza Lipkowicz w finale na boulderze J3
Tadek Passowicz- na rozgrzewce
Tadek Passowicz - na rozgrzewce

Startowało 14 boulderowców z Agamy. Niektórzy startowali po raz pierwszy w życiu. Trochę zżarły ich nerwy, ale jak na pierwszy start i to od razu w Pucharach Polski było rewelacyjnie. Finalistów mogło być więcej, ale tym razem szczęście nie dopisało Antkowi Ryglowi, który pechowo znalazł się "pod finałową kreską", czyli na 7 pozycji walcząc z o rok starszymi rywalami. Nasi najzdolniejsi i najbardziej pracowici młodzicy i młodziczki - również zajęli dość wysokie miejsca pozostawiając jednak pewien niedosyt, gdyż spokojnie mogli by walczyć o medale.

Jednym słowem Agama dała czadu, a dzięki nowym koszulkom sponsorowanym przez KW Warszawa i Polarsport wyglądaliśmy wspaniale. Dziękujemy sponsorom!