Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Puchar Polski Dzieci Młodszych, Dzieci i Młodzików we wspinaczce "na czas" w Łodzi

2019-09-22
Autor: Cinek
1


Marcel Cholewa zwyciężył w Pucharze Polski "na czas"! Nie tylko szybkość, ale też płynność ruchu, koordynacja, precyzja i opanowanie uczyniły z Marcela zwycięzcę.

2


Pozostali nasi zawodnicy również pobiegli bardzo dobrze. Cudownie było na nich popatrzeć i kibicować. W półfinałach wystartowali Antek Rygiel, Antek Kalinowski i Moris Cholewa. Mela Jasińska po bardzo udanym pierwszym biegu niestety za słabo uderzyła w dzwonek i czas się nie wyłączył, a bieg nie został uznany. Szkoda, gdyż Mela z takim czasem, jaki osiągnęła dostałaby się do półfinału.

To było niesamowicie emocjonujące widowisko! Antek Kalinowski minimalnie przegrał z Marcelem w walce o finał. Ustanowił drugi czas zawodów, jednak w biegu o trzecie miejsce nie trafił precyzyjnie w dzwonek. Moris Cholewa - najmłodszy zawodnik startował z 2-3 lata starszymi kolegami i w pięknym stylu wszedł do finału. W finale tak jak Antek Kalinowski nie trafił w dzwonek. Chłopcy ostatecznie byli na 4 miejscu.

W Pucharze Młodzików Antek Rygiel zajął 5 miejsce, czyli tuż pod finałową kreską. Młodzicy biegają już po "standardzie" jak dorośli zawodnicy. Antek startuje w tym roku ze starszymi od siebie zawodnikami i zaczyna powoli doganiać najlepszych. Jest naprawdę szybki!

Gratulacje dla wszystkich!