Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Po otwarciu sezonu na Frankenjurze

2023-05-14
Autor: Cinek
W ubiegły weekend wróciliśmy z klubowego otwarcia sezonu letniego 2023 na Frankenjurze – jednego z najlepszych rejonów skalnych w Europie. Siedzibą naszej grupy był kemp u Omy Eichler w Untertrubach, znany i lubiany wśród wspinaczy.

1

Pogoda okazała się nadspodziewanie łaskawa, co pozwoliło nam działać praktycznie we wszystkie dni pobytu. Większość członków obozu odwiedziła Frankenjurę po raz pierwszy, była więc okazja do obalenia kilku stereotypów związanych z tamtejszym wspinaniem (omszała i zawsze wilgotna skała, wymagające pierwsze wpinki, gleba z drugiej i trzeciej) oraz podtrzymania kilku innych (obfitość kleszczy, najlepsze na świecie piwo).

3

Pomimo zamknięcia części skał ze względu na gniazdowanie ptaków, wybór celów wspinaczkowych był bardzo duży, co pozwoliło nam nieźle zapoznać się z rejonem i specyficzną wapienną skałą oferującą wspinanie po wszelkiego rodzaju dziurach i dziurkach, na drogach o długości do 30-35m. Co zadziwiające, wszyscy przestrzegali zakazów wspinania, pomimo braku elektronicznego systemu kontroli dostępu.

2

W zgrupowaniu uczestniczyło 13 osób, wszyscy nawspinali się do syta i wrócili zadowoleni.
Chmiel
 
Zdjęcia od Kuby i Piotrka.