Z lekkim opóźnieniem ale jednocześnie z wielką przyjemnością informujemy, że Zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa przyznał nagrody
Orzeł KWW za rok 2021 w kategorii górskiej i skalnej / sportowej.
W kategorii skalnej / sportowej Orzeł KWW trafił do:
- Kuby Jodłowskiego za osiągnięcia sportowe w sezonie 2021, w tym szczególnie za Mistrzostwo Polski w bulderingu oraz za przejścia bulderów z zakresu 8A - 8B,
- Marii Lipkowicz za osiągnięcia sportowe w sezonie 2021, w tym szczególnie za 1 miejsce w juniorach i 2 miejsce w seniorach w Mistrzostwach Polski oraz przejście 3 dróg w stylu Flash o trudnościach IX.
W kategorii górskiej Orzeł KWW trafił do:
- Jędrzeja Jabłońskiego za wybitne przejścia lodowe, mikstowe i DT w stopniu do M15- i WI6 oraz za zajmowanie wysokich miejsc w zawodach DT.
Laureatom serdecznie gratulujemy. Laureaci Orłów KWW otrzymają nagrody pieniężne, ponadto Zarząd KWW przyznał również
dofinansowanie Marcelowi Cholewie, Antkowi Kalinowskiemu, Tadkowi Passowiczowi i Matyldzie Wójcik.
Podsumowanie przejść i osiągnięć laureatów:
Jędrzej Jabłoński
- Saphira M15-, Vail, pierwsze przejście w stylu DTS,
- ? D13/D13+, Hyalite, droga Kevina Lindlaua - drugie przejście,
- Psychoszpara 2.0 D12+, Seattle, pierwsze przejście,
- Santeria M12, Provo Canyon, trzecie przejście,
- Reptile M10 WI4, Vail,
- ? D10, Rodeo Cave, Cody,
- Albachoss D9+, Seattle, trzecie przejście,
- Octopussy M8 WI6, Vail,
- One who knocks M5 R WI6, Uintas,
- Frankenchrist WI6, Maple Canyon,
- Bridal Veil Falls WI6, Telluride,
- Amphibian M9 WI5, Vail, duża cześć drugiego wyciągu na tradzie,
- Fatman and Robin M9 WI5, Vail,
- Responsible Family Men WI5, Hyalite,
- Revenant M9,
- Seattle Barn Comp: 1 miejsce,
- Ice Coop Kick&pick #4: 3 miejsce,
- Ouray Ice Festival Competition: 6 miejsce,
- Michigan US Team Tryouts: 6 miejsce.
Kuba Jodłowski
- Mistrzostwo Polski w boulderingu 2021 Lublin,
- Land before hashtag 8A+, Rocklands, RPA,
- Atlantide 8A, Bavona, Szwajcaria,
- Freak brothers 8A, Chironico, Szwajcaria,
- Miss Schweiz 8A, Chironico, Szwajcaria,
- Boogalagga 8B, Chironico, Szwajcaria.
Maria Lipkowicz (17 lat)
- 1 miejsce w juniorach w Mistrzostwach Polski,
- 2 miejsce w seniorach w Mistrzostwach Polski,
- 3 drogi IX - w stylu Flash, Frankenjura.
Marcel Cholewa (14 lat)
- Mistrzostwo Polski w prowadzeniu, na czas i w triathlonie,
- 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w boulderingu,
- Zdobywca Pucharu Polski młodzików.
Antek Kalinowski (13 lat)
- Mistrzostwa Polski - 7 miejsce,
- Lewiatan VI.3 RP, Słoneczne Skały,
- Znikający punkt VI.3+/VI.4 RP, Sukiennice.
Tadek Passowicz (14 lat)
- Mistrzostwa Polski - 8 miejsce,
- Lewiatan VI.3 RP, Słoneczne Skały,
- Znikający punkt VI.3+/VI.4 RP, Sukiennice.
Matylda Wójcik (14 lat)
- II miejsce w Warszawskiej Lidze Boulderowej w Crux,
- Lekcja Tańca VI.4 RP, Podlesice.