Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

KW Kraków zaprasza na X MAS

2019-05-11
Autor: Cinek
Koleżanki i Koledzy,

Z ramienia Klubu Wysokogórskiego Kraków i Organizatorów serdecznie zapraszamy na jubileuszową edycję organizowanych przez nas amatorskich towarzyskich zawodów wspinaczkowych - Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego.

O co chodzi z tym „Skwirem”?

Memoriałów jest wiele. Organizując jakiś memoriał upamiętniamy koleżanki i kolegów, którzy nas opuścili, osoby zasłużone dla środowiska sportowego. Zwykle osoba patrona danych zawodów przewija się gdzieś w mowach podsumowujących czy wspomnieniach.

Ten memoriał jest nieco inny – realizujemy go właściwie cały sezon wspinaczkowy, a zawody są jedynie jego zwieńczeniem, częścią oficjalną. Świętujemy ideę, która przyświecała Andrzejowi w jego syzyfowej pracy przygotowania i ekipowania łatwych dróg, wspinając się na nich.

Rozejrzyjcie się wokół w ładną sobotę na Słonecznych, w Kobyłce czy coraz to innych, popularnych obecnie, rejonach. Jest nas coraz więcej. Narzekamy na tłumy w skałach, ale w gruncie rzeczy stanowimy całkiem spójną i bardzo fajną społeczność. A fundamentem jej – i inicjacją, który każdy musiał przejść – są te łatwe drogi, w które Andrzej włożył tyle serca.

Zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową edycję zawodów wspinaczkowych upamiętniających postać Andrzeja „Skwira” Skwirczyńskiego.

Jak co roku spotykamy się aby współzawodniczyć i dobrze powspinać w dolinkach podkrakowskich – tym razem za bazę zawodów obraliśmy polanę pod Dupą Słonia w Dolinie Będkowskiej (Jura Krakowsko-Częstochowska). Widzimy się już 18 maja.

Dla wymagających i wytrwałych w tym roku przygotowaliśmy edycję specjalną: 24-godzinny MAS Ultra.
Wszelkie informacje i aktualności znajdziecie na stronie MAS oraz profilu MAS na FB.

Z górskim pozdrowieniem,

Organizatorzy MAS
Klub Wysokogórski Kraków