Nasi na Pucharze Polski Poznań 22-22.10.2016

2016-10-24
Autor: Tomasz Rumianowski
Kolejna edycja Pucharu Polski w boulderingu za nami!
Tym razem areną zmagań był Poznański Blok Haus, gdzie w weekend 22-23.10 wystartowało czworo naszych zawodników.

14590040_10211138356159105_3060791718029365133_o
Sobotnie eliminacje w 2h grupach open, gdzie do pokonania w stylu flash było po 10 bulderów dla Pań i Panów, wystarczająca liczba topów zapewniła miejsce wszystkich naszym zawodnikom w niedzielnych półfinałach.
I tak o 9:00 w niedziele Asia, Kasia, Alicja i Tomek rozpoczęli walkę na półfinałowych problemach w systemie pucharowym gdzie na pokonanie każdego 4 bulderów mieli 5 minut z 5 minutowymi przerwami pomiędzy problemami.

14633674_10211138351278983_6160183673428691640_o
Świetny występ zaliczył Tomek Rumianowski, dla którego był to drugi półfinał w karierze, zaliczając 2 topy w 4 próbach oraz 1 bonus w pierwszej uplasował się ostatecznie na 8 miejscu.
Nie gorszy start zaliczyły również dziewczyny.

14706976_10211138349678943_7508677240178326013_o
Asia Oleksiuk z 1 topem w 2 próbie oraz 1 bonusem zajęła 9 miejsce ocierając się o finał ( u Pań wchodziły 2 zawodniczki ponad standardowe 6, ze względu na udział Dari i Maji które nie mogą być oficjalnie klasyfikowane w Pucharze Polski Seniorów)
Kasia Najman z 1 bonusem w 5 próbie zajmuję 18 miejsce a tuż nad nią klubowa koleżanka Alicja Szczerek z 1 bonusem w 3 próbie ( pozycja 17-sta).

14633527_10211138365279333_8827566705163880786_o

Drobna edycja lecz nie mniej ważna.
Kuba Jodłowski który od tego roku jest członkiem naszego klubu zajął w tych zawodach zacne 2 miejsce! Gratki super walki finale i liczymy na kolejny super start.